Ipostaze si etnografii ale carantinei in pandemie

38,00 lei

Disponibil pentru precomandă

Precomandă Categorii: , , Cod: 13696Autor: Andrei Mihail, Bogdan Iancu, Monica StroeData apariție: 31-01-2022 Cuprins Răsfoiește

Descriere

Tot valul de restricții și adaptări la ceea ce avea să fie numit ca „noua normalitate”, ne-a inspirat (și chiar ne-a obligat), pe urmele exemplelor lui Vintilă Mihăilescu, să le propunem masterandelor și masteranzilor un proiect de cercetare colectivă care să documenteze transformările aduse de acest nou regim de desfășurare a vieții cotidiene. Acest volum reunește contribuțiile timpurii ale studenților și studentelor Masterelor de  Antropologie (SNSPA și UB) și Studii Vizuale și Societate (SNSPA) la cercetarea efectelor sociale ale pandemiei în stadiile incipiente ale declarării stării de urgență și în lunile care au urmat.

Informații suplimentare

Titlu

Ipostaze si etnografii ale carantinei in pandemie

Preț

ISBN

978-606-26-1445-4

Format

Academic

Pagini

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Ipostaze si etnografii ale carantinei in pandemie”