Etica si integritate academica. Editia a II-a, revazuta si adaugita

56,00 lei 50,40 lei

Categorii: , Cod: 13492Autor: Ștefan Elena EmiliaData apariție: 30-09-2021 Cuprins Răsfoiește

Descriere

În ediția a II-a a cursului de ,,Etică și integritate academică” s-a păstrat aceeași structură ca și la prima ediție, însă conținutul lucrării a fost revăzut, acesta fiind supus unui amplu proces de sinteză și actualizare, cu accent pe aplicabilitatea practică a conceptelor.

Lucrarea se adresează deopotrivă studenților de la toate ciclurile de învățământ: licență, masterat, doctorat ale tuturor facultăților, indiferent de specializare, cercetătorilor dar și cadrelor didactice care pot găsi în această lucrare informații actuale, utile atât pentru cultura generală cât și pentru desfășurarea propriei activități în mediul academic ori de cercetare științifică dar și în afara acestuia, în acord cu normele de etică și deontologie profesională.

Legislația consultată și utilizată la ediția a II-a a prezentei lucrări este actualizată la data de 01.09.2021.

Informații suplimentare

Titlu

Etica si integritate academica. Editia a II-a, revazuta si adaugita

Preț

ISBN

978-606-26-1419-5

Format

Academic

Pagini

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Etica si integritate academica. Editia a II-a, revazuta si adaugita”