Principiile interpretarii in ordinea juridica pozitiva

30,00 lei 27,00 lei

Categorii: , Cod: 13060Autor: Claudia Livia PauData apariție: 10-03-2021 Cuprins Răsfoiește

Descriere

Redactarea unei cărți despre problematica principiilor interpretării în ordinea juridică pozitivă se dovedeşte a fi un demers extrem de anevoios deoarece abordează un domeniu important de factură argumentativă, interpretarea şi principiile acesteia, noțiuni în genere neproblematizate, dar care la o privire atentă ilustrează situații discursive polemice sau conflictuale.
Răsfoind cu atenție paginile cărții am constatat că autoarea surprinde particularitățile principiilor interpretării juridice la un nivel ştiințific elevat, promovând astfel o viziune şi o concepție unitară cu privire la relația dintre conceptele explicate.

Informații suplimentare

Titlu

Principiile interpretarii in ordinea juridica pozitiva

Preț

ISBN

978-606-26-1290-0

Format

Academic

Pagini

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Principiile interpretarii in ordinea juridica pozitiva”