In spatele timpului. Antologie de scriere creativa. Poezie

22,00 lei 19,80 lei

Descriere

Antologia de scriere creativă propune creații poetice ce expun gânduri, idei, senzații și emoții generate și guvernate de tema tempus fugit. Este vorba de explorarea relației dintre un timp exterior, imparțial și neutru, și un alt timp interior, înregistrat din perspectiva senzației și a memoriei. Poeziile incluse în antologie au fost elaborate sub îndrumarea coordonatorului, în cadrul cursului de scriere creativă desfășurat în anul universitar 2020-2021 la Universitatea Națională de Muzică București. Beneficiind de un studiu introductiv, fiecare capitol al antologiei reprezintă o scurtă lecție de poezie pe baza unui suport teoretic ce poate fi folosit nu doar pentru a înțelege mai bine poezia și anumite concepte și noțiuni specifice dar și pentru a inspira creații poetice ulterioare pe baza textelor furnizate drept exemple.

Informații suplimentare

Titlu

In spatele timpului. Antologie de scriere creativa. Poezie

Preț

ISBN

978-606-26-1420-1

Format

A5

Pagini

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „In spatele timpului. Antologie de scriere creativa. Poezie”