35,00 lei 31,50 lei

Disponibil pentru precomandă

Precomandă Categorii: , , Cod: 8092021Autor: Catană AidaData apariție: 30-09-2021 Cuprins Răsfoiește

Descriere

Lucrarea propune o abordare preponderent cantitativă a legăturilor, corelațiilor și cauzalităților existente între variabilele statistice ce descriu gradul de dezvoltare socio-economic și cele referitoare la impactul absorbției fondurilor structurale și de coeziune la nivelul unităților administrativ-teritoriale, impact estimat pentru categoriile de proiecte implementate la nivelul UAT. Abordarea este bazată pe analiza unor indicatori importanți, precum și pe relevanța acestora în determinarea evoluției fenomenelor economico-sociale. Caracterul preponderent cantitativ, analiza aprofundată și sistemică a legăturilor dintre nivelul de dezvoltare și utilizarea fondurilor puse la dispoziție de UE prin intermediul politicilor sale constituie o contribuție originală, menită să reliefeze aspecte importante privind impactul acestora asupra fenomenelor socio-economice complexe.

Informații suplimentare

Titlu

Preț

ISBN

978-606-26-1405-8

Format

Academic

Pagini

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Analiza statistica a impactului fondurilor stucturale si de coeziune la nivelul unitatilor administrativ-teritoriale”