Jocurile de noroc se deschid

1. Jocuri Cazinou Fără Depozit Slot Câștigător Gratis 2023: Nu am putut fi mai entuziasmați după ce am urmărit un meci de deschidere atât de interesant.
  2. Pariuri Gratuite Blackjack 2023 - Notching three skulls deblochează un joc bonus cu cinci rotiri gratuite, iar dacă primiți încă două în jocul bonus menționat, puteți obține până la 15 rotiri gratuite mai mult.
  3. Jocuri De Noroc Populare Online La Cazinouri În 2023 În România: Dealerul nu poate dubla sau împărți.

Poker este joc de noroc

Cel Mai Bun Site De Cazinou Online Slot Câștigător
Jucătorii potențiali ar trebui, de asemenea, să-și evalueze prioritățile în ceea ce privește beneficiile pe care le doresc din ce jocuri și ce recompense ar dori.
Aparate Română Blackjack Sigur Gratis
Continuați să citiți pentru a vedea de ce am fost atât de uimiți de această ofertă.
Asta se reduce la preferințele tale.

Jocuri cazinou fără depozit online gratis aparate

Jocuri Sloturi 2023 Cu Grafică Atractivă Și Bonusuri Interesante
Uită-te la modul în care puteți intra în contact cu echipa de cazino ar trebui să aveți nevoie pentru a.
Super Cele Mai Bune Ruletă Fara Depunere
Dacă nu doriți să fiți împotmolit cu lucruri precum banii bonus și cerințele de pariere, puteți selecta în acest moment 'fără bonusuri vă rog'.
Cazinou Fără Depozitri Spins Gratuite 2023

UPT, prima universitate din România care semnează Carta Diversității

Universitatea Politehnica Timișoara (UPT) a semnat, în premieră pentru o instituție de învățământ superior din România, Carta Diversității, o inițiativă a Comisiei Europene din 2010, lansată la noi în țară în 18 aprilie 2018. Documentul  reunește 144 de semnatari, printre acestea aflându-se marile companii și principalele instituții. La nivel european, platforma dedicată numără peste 7.000 de semnatari din 18 state membre care și-au asumat principiile care stau la baza Cartei, peste 14 milioane de angajați (cca. 200.000 în România) beneficiind deja de angajamentul voluntar al companiilor și instituțiilor semnatare în domeniul managementului diversității.

Carta Diversității din România urmează modelele de succes existente în alte state europene și are la bază un set de principii generale, asumate voluntar de către semnatari cu scopul de a promova diversitatea, non-discriminarea, incluziunea  și egalitatea de șanse la locul de muncă, se arată într-un comunicat al instituției de învățământ superior.

Reunind la aceeași masă grupuri co-interesate dintre cele mai diverse, Carta este o excelentă platformă colaborativă de dezbatere în jurul managementului diversității. Angajamentul facilitează semnatarului accesul la platforma de resurse, bunele practici și instrumentelele dezvoltate în cadrul Cartei și cele puse la dispoziție prin Platforma Europeană de Diversitate, menționează comunicatul citat.

Universitatea Politehnica Timișoara reprezintă de un secol un pol al inovației pentru vestul țării și continuă să ducă mai departe această tradiție. Fiind o universitate tehnică, are la bază dezvoltarea tehnologiei pentru progresul societății, iar în ceea ce privește tehnologia, aceasta nu face diferențe de gen, rasă, cultură, religie, etnie, naționalitate, personalitate sau orice alte trăsături care conferă unicitate fiecăruia dintre noi. Tot în acest fel, pentru Universitatea Politehnica Timișoara valorizarea și recunoașterea potențialului fiecărei persoane în parte este și va rămâne o prioritate. Suntem în egală măsură mândri și bucuroși să fim prima universitate din România care semnează Carta Diversității și avem convingerea că astfel de inițiative vor duce la dezvoltarea unei societăți mai echitabile și mai favorabile incluziunii. Astfel, ne aliniem și ducem mai departe spiritul Timișoarei, acela de toleranță în diversitate. Timișoara a fost și continuă să fie un spațiu multicultural, al incluziunii, unde diversitatea a fost întotdeauna sprijinită și celebrată, sub toate formele ei. Credem cu tărie că viitorul omenirii se bazează pe diversitate și de aceea, încurajăm și alte universități să se alinieze acestor valori fundamentale, care stau la baza unei lumi incluzive și sigure pentru noi toți.

Conf.univ.dr.ing. Florin Drăgan, rectorul Universității Politehnica Timișoara

Dacă la începuturi Școala Politehnică era văzută ca o universitate predominant masculină (deși a avut și câteva studente încă din primul an de existență), astăzi raportul genurilor a început să se echilibreze în UPT, concomitent și cu dezvoltarea unor noi profiluri și specializări (arhitectură, comunicare, management), dar și prin interesul tot mai mare al studentelor pentru domenii cum sunt ingineria sau zona IT.

Înfiinţată în anul 1920, la scurt timp după unirea teritoriilor româneşti, într-un context european marcat de redefinirea statală şi tarele primului război mondial, Şcoala Politehnică din Timişoara – cum s-a numit la început – a constituit răspunsul pentru una din cerinţele formulate de societatea românească a vremii, şi anume formarea de ingineri.