Jocuri gratuite slot câștigător

1. Cea Mai Buna Strategie Blackjack Pentru Bani Online: Toate jocurile de pe site pot fi jucate instantaneu online și nu este nevoie să descărcați niciun software pentru a reda sloturile video.
  2. Română Blackjack Sigur Cu Bonus Fara Depunere - Deci, dacă acest lucru este destul de mare, ai putea fi o uita la o victorie substanțială vine drumul tau.
  3. Cele Mai Bune Cazinouri Online Cu Ruletă Electronică Și Rotiri Gratuite: Secțiunea LIVE dealer include un număr limitat de jocuri, toate alimentate de Ezugi.

Bani gratis cazinou fără depozit

Site-Uri Jocuri De Cazinou Online Fără Depozit
Acesta va fi afișat doar de livrare sau faceți clic și să colecteze sloturi pentru săptămâna viitoare.
Venituri Din Spins Gratuite Impozit 2023Bonusuri Română Spins Gratuite
Dacă câștigi umplând 3 sau mai multe role cu același simbol, vei forma un câștig super stack.
Odată declanșate, simbolurile scatter bonus suplimentar vor fi adăugate pe role pentru a vă crește șansele de a iniția funcția respin.

Ruletă americana

Jocuri Populare De Cazinou Online Gratis 2023
Și, în plus, care să îți ofere câștiguri mari..
Cazinou Web Fără Depozit Fara Depunere
Tu și Dealerul sunt, de asemenea, tratate cu 2 cărți comune.
Cazinou Blackjack Fără Depunere

Lansare de carte – Istorie regândită

01 martie
Lansare de carte – Istorie regândită

Sâmbătă, 19 noiembrie 2022, ora 11.00, la Muzeul Național al Literaturii Române, va avea loc lansarea volumului „Istorie regândită”, scrisă de Laura Pană.

Laura Pană are o lungă carieră de predare și cercetare la Universitatea Politehnică din București. Încă din anul 1990, când a devenit posibilă predarea și publicarea cursurilor bazate pe cercetări și competențe personale, a scris un curs de Filosofie Socială și apoi, pentru formă de predare Masters of Science, unul de Prognoza Socială și Tehnologică, iar acum propune gânditorilor, cercetătorilor şi studenţilor acest volum de Filosofie a Istoriei. În cadrul Facultăţii de Automatica și Calculatoare ea a inițiat un nou domeniu de cercetare și de predare denumit Filosofia Culturii Tehnice, domeniu în care a publicat cinci cărţi, două dintre ele coordonate. După turnură computeriala în filosofie a scris cărţi și cursuri despre Filosofia Calculului, Filosofia Inteligenței Artificiale, Filosofia Realităţii Virtuale, Filosofia Vieții Artificiale. A promovat Filosofia Artificială și a creat un subdomeniu al acesteia, Etica Artificială, menită să orienteze conduita agenților morali atât umani, cât și artificiali. În acest context a scris două capitole în The Internaţional Encyclopedia of Information Science and Technology (ediția 2018) și a participat la cinci ediții ale Conferinței Europene de Calcul și Filosofie.

Alte direcții noi de cercetare și de reflecție, ca cele privind tipurile de eficiența și eficiența sistemică, Inventica și Intelectica (un alt domeniu inițiat de ea), respectiv Invenția Socială și Managementul Schimbării s-au constituit, prin lucrări ale sale, într-o cercetare interdisciplinară denumită de ea Sociomatica.

Prin această carte, care se adauga celorlalte 8 publicate ca autor unic şi celor 30 în colaborare, gânditoarea, cercetătoarea și profesoara Laura Până reia preocuparea sa pentru fenomenele sociale, pe care le studiază în evoluția lor istorică, în manifestările lor actuale și în schimbările lor previzibile, privite atât din interiorul societăţii romanești, cât și prin prisma cercetărilor economice, sociologice, politologice și culturale mondiale.

Detalii eveniment

Categoria: Lansări de carte