Teoria generala a dreptului. Curs universitar

20,00 lei 18,00 lei

Categorii: , Cod: 13223Data apariție: 25-05-2021 Cuprins Răsfoiește

Descriere

Cartea reprezintă un mic manual de educație juridică fiind redactată într-un stil clar și accesibil.
Cursul oferă atât studenților, cât și masteranzilor – îndeosebi celor de la specializarea Administrație publică – cunoștințele necesare deprinderii mecanismului logicii juridice, a modului de edictare, aplicare și interpretare a normelor juridice, respectiv ale aplicării unei forme a răspunderii juridice. Notele de curs sunt astfel realizate încât să satisfacă necesitatea unei pregătiri adecvate în materia abc-ului juridic al actualilor și viitorilor funcționari publici, a studenților și a tuturor persoanelor interesate de buna funcționare a administrației publice locale și centrale.

Informații suplimentare

Titlu

Teoria generala a dreptului. Curs universitar

Preț

ISBN

978-606-26-1370-9

Format

A5

Pagini

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Teoria generala a dreptului. Curs universitar”