83,00 lei

Categorii: , , Cod: 20231106Autor: Lucia Maria Marin, Marin TudorData apariție: 01-02-2023 Cuprins Răsfoiește

Descriere

Fundamentele pedagogiei fac parte din modulul general de psihopedagogie și sunt o componenta esențiala a pedagogiei, intrucat reprezinta „introducerea”, avand ca „obiectiv central” familiarizarea studenților cu problematica generala a pedagogiei, cu terminologia și cu conceptele esențiale ale acesteia  (pedagogie, educație, formele educației, laturile educației, educabilitate ș.a.).

Informații suplimentare

Titlu

Preț

ISBN

978-606-26-1648-9

Format

Academic

Pagini

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Pedagogie. Fundamentele pedagogiei. Teoria si metodologia curriculumului.Teoria si metodologia instruirii. Teoria si metodologia evaluarii. Problematica educatiei contemporane. Editie revazuta si adaugita”