A VII-a ediție a conferinței internaționale SPECTO

16 aprilie
A VII-a ediție a conferinței internaționale SPECTO

Joi, 13 septembrie a.c., la Universitatea de Vest din Timisoara au început lucrările celei de-a VII-a ediții a conferinței internaționale SPECTO.

Organizat de reputata instituție de învățământ superior și Confederația Europeană de Probațiune, în parteneriat cu Editura Pro Universitaria, SPECTO a devenit un eveniment anual de tradiție pentru cercetători și oameni de știință din mai multe țări. „Adresată psihologilor, cadrelor didactice, asistenților sociali, avocaților și specialiștilor în domeniu, conferința atinge teme precum persoanele cu nevoi speciale în contextul sistemului juridic penal, sănătatea mentală, persoanele cu dizabilități, comunități terapeutice, etc.”, au menționat organizatorii.

Detalii eveniment

Categoria: Targuri si expozitii