Buget si trezorerie publica. Editia a VIII-a, revazuta si adaugita

41,00 lei 36,90 lei

Disponibil pentru precomandă

Precomandă Categorii: , , Cod: 3132021Autor: I. Gabriel NastaseData apariție: 30-04-2021 Cuprins Răsfoiește

Descriere

Disciplina dezvoltă numeroase probleme teoretice şi practice, ce oferă posibilitatea formării profesionale a studenţilor din Facultatea de Finanţe Bănci şi Contabilitate. În sprijinul îndeplinirii acestui obiectiv, în cadrul cursurilor şi seminariilor sunt accentuate cunoştinţe temeinice despre conceptul de buget în general, despre resursele financiare centrale şi locale ale statului, despre categoriile de cheltuieli şi modul de efectuare raţională a acestora, precum şi despre alcătuirea fundamentală a bugetului de stat, dezbaterea, adaptarea, executarea şi încheierea acestui buget. Noţiunile şi conceptele oferite studenţilor apărând într-o succesiune logică.

Informații suplimentare

Titlu

Buget si trezorerie publica. Editia a VIII-a, revazuta si adaugita

Preț

ISBN

978-606-26-1353-2

Format

Academic

Pagini

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Buget si trezorerie publica. Editia a VIII-a, revazuta si adaugita”