Orasul sub lupa. Concepte urbane. Abordare geografica

25,00 lei

Stoc epuizat

Rezervă Categorii: , Cod: 3516Autor: Neacșu Marius CristianData apariție: 03-06-2010 Cuprins Răsfoiește

Descriere

Aceasta este cartea „Orasul sub lupa – concepte urbane. Abordare geografica„. O carte bine gandita si scrisa, cu adevarat incitanta, ceea ce este tot mai mult o raritate in geografie in timpurile noastre. Cu multe pagini de o plasticitate deosebita, cu excelente note de subsol, cu fotografii, grafice, schite de harti, scheme logice etc., toate extrem de semnificative si cu un impact vizual pe masura. O carte care ne face mai bogati – spiritual.

Marius-Cristian Neacsu a indraznit sa patrunda intr-o lume ce parea predestinata non-geografilor si a reusit, fara sa impieteze cu nimic asupra acestor domenii, ci din contra sa le dea un plus de semnificatie prin relevarea si adaugarea valentei geografice, fara de care, fara falsa modestie de casta, nu se poate studia, cu adevarat semnificativ, nici o realitate teritoriala.

Prof. univ. dr. Silviu Negut

Informații suplimentare

Titlu

Orasul sub lupa. Concepte urbane. Abordare geografica

Preț

ISBN

978-973-129-551-0

Format

Academic

Pagini

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Orasul sub lupa. Concepte urbane. Abordare geografica”

Adresa ta de email nu va fi publicată.