Analiza economica-financiara. Studii de caz. Teste grila. Editia a II-a

21,00 lei 18,90 lei

Categorie: Cod: 12752Autor: Horhotă Luminița, Matei Nicoleta Cristina, Țole MarinData apariție: 11-11-2020 Cuprins Răsfoiește

Descriere

Lucrarea de faţă este destinată atât studenţilor, cât şi managerilor şi specialiştilor în domeniul economic. Prin modul în care a fost concepută, culegerea are un pronunţat caracter pragmatic, ţinând seama că toate noţiunile teoretice şi metodologice sunt aplicabile în practică prin intermediul unor studii de caz elaborate astfel încât să conţină elementele necesare unor analize complexe.
În contextul schimbărilor frecvente din mediul economico-financiar şi social contemporan, specialiştii în domeniu trebuie să posede cunoştinţe diverse, pentru a fi capabili să elaboreze un diagnostic bine structurat al afacerii în cadrul căreia îşi desfăşoară activitatea. Pe baza concluziilor formulate în aceste studii, managerii pot decide în cunoştinţă de cauză şi, prin urmare, vor alege soluţiile optime, care asigură creşterea performanţelor şi a competitivităţii firmei, pe fondul dinamicii accentuate impuse de economia cunoaşterii, de Uniunea Europeană şi, nu în ultimul rând, de globalizare.

Informații suplimentare

Titlu

Analiza economica-financiara. Studii de caz. Teste grila. Editia a II-a

Preț

ISBN

978-606-26-1262-7

Format

Academic

Pagini

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Analiza economica-financiara. Studii de caz. Teste grila. Editia a II-a”