Achizitii Publice. Curs universitar

63,00 lei

Categorii: , Cod: 13705Autor: Stan Mari-IsabellaData apariție: 01-12-2021 Cuprins Răsfoiește

Descriere

Pentru a aplica corect cadrul legislativ al achizițiilor publice este necesara o cunoaștere atenta a procedurilor cu caracter juridic și administrativ și o interpretare corecta a procesului, la nivelul oricarui sector de activitate, public sau privat.

Lucrarea constituie o acumulare succesiva de noțiuni de baza, informații și reguli, de un real interes pentru specialiști, prezentand in sintetiza principalele prevederi legale privind achizitiile publice „clasice” și conține peste 120 de intrebari utile in pregatirea examenelor și a concursurilor, testele grila fiind structurate pe capitole.

Deși cartea a fost gandita sub forma unui curs universitar adresandu-se in primul rand, studenților și masteranzilor din facultațile cu specializarea administrație publica, ea este deopotriva utila funcționarilor din administrație ce au atribuții in domeniul achizițiilor publice, antreprenorilor, firmelor de consultanța, instituțiilor de formare profesionala.

Informații suplimentare

Titlu

Achizitii Publice. Curs universitar

Preț

ISBN

978-606-26-1417-1

Format

A5

Pagini

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Achizitii Publice. Curs universitar”

Adresa ta de email nu va fi publicată.