Cariere

Cariere

Tehnoredactor

Candidatul ideal
Experienta in machetare/paginare carte.
Experienta de lucru in programele MS Office (cunostinte solide), Adobe Indesign, Adobe Acrobat, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop;
Rigurozitate in respectarea termenelor limita si a sarcinilor, abilitati foarte bune de organizare si planificare, atentie la detalii;
Capacitatea de a-si stabili prioritati si de a-si organiza munca intr-un mod eficient;
Persoana dinamica, rezistenta la stress;
Abilitati de lucru in echipa;
Limba engleza;
Experienta in domeniu, cunoasterea foarte buna a limbii romane, seriozitate, responsabilitate, creativitate, dinamism si spirit de echipa;
Persoana cu capacitate de intelegere a fluxului de activitati intr-o companie.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- macheteaza carti din domenii variate (ilustrate, neilustrate);
- efectueaza alte activitati editoriale;
- raportare zilnica/saptamânala

Oferim:
• Un pachet salarial pe masura performantei
• Posibilitati de avansare in cadrul companiei
• Un mediu de lucru placut, orientat pe cunoastere si perfectionare

Pentru cei interesati va rugam sa transmiteti CV-ul la adresa editura@prouniversitaria.ro