Fiziopatologie. Lucrari practice. Partea a II-a

Fiziopatologie. Lucrari practice. Partea a II-a

Autor(i): Nemeș Roxana Maria , Pleșa Florentina Cristina

26 lei

cumpara Introdu numarul si te sunam noi

Bibliografie

1. Constantin Bălăeţ, (2014), Fiziopatologie - lucrări practice, schiţe, Editura Etna.
  2. Constantin Bălăeţ, (2011), Fiziopatologie - note de curs, Editura Universitară Titu Maiorescu, Bucureşti.
  3. Copstead, Lee Ellen, Banasik, Jacquelyn L., (2010), Pathophysiology , St.Louis, Mo: Saunders/Elsevier.
  4. Ivan Damjanov, (2008), Pathology Secrets, 3rd Edition, Mosby, November.
  5. Kathryn L. McCance, Sue E. Huether, (2014), Pathophysiology: The Biologic Basis for Disease in Adults and Children, St. Louis, 7th edition: Mosby.
  6. Kumar, Vinay, Abul K. Abbas, Jon C. Aster, and Stanley L. Robbins, (2013), Robbins basic pathology, Philadelphia, PA: Elsevier/Saunders.
  1. Luca Veronica, Bădescu Magda, Mocanu Veronica, Ciocoiu Manuela, (2008), Elemente de Fiziopatologie practică, Editura „Gr.T. Popa”, U.M.F. Iaşi.
  1. Macfarlane, P.S., Reid, R., Callander, R., & Govan, A.D.T, (2000), Pathology illustrated. Edinburgh: Churchill Livingstone.
  1. Minerva Boitan, (2005), Fiziopatologie vol. I, II, Editura Universitatea Lucian Blaga, Sibiu.
  2. Ruth A. Hannon; Carol Port, (2017), Porth pathophysiology: concepts of altered health states - Philadelphia: Wolters Kluwer.
  1. 11. S. Silbernagl, F. Lang, R. Gay, A. Rothenburger, (2016), Color Atlas of Pathophysiology, Thieme.
  2. Sherwood, Lauralee, (2013), Human Physiology: from Cells to Systems. Belmont, CA: Brooks/ Cole, Cengage Learning.
  3. Sue  E. Huether; Kathryn  L. McCance, St.Louis, Missouri, (2017), Understanding pathophysiology, Elsevier.
  1. Exarcu T., (1985), Fiziologia şi fiziopatologia hemodinamicii, vol. II, Editura Medicală, Bucureşti.
  2. Sabău Marius, Fiziologia inimii, University Press, Târgu-Mureş.
  3. Zeana Corneliu, (1988), Caiet de ECG comentate, Editura Medicală, Bucureşti.
  4. Hăulică, I., (2007), Fiziologie umană, ediţia a III-a revizuită şi adăugită, Editura Medicală Bucureşti.
  1. Danina Muntean, (2016), Îndreptar practic de Fiziopatologie clinică, Editura „Victor Babeş” Timişoara.
  1. Dr. Malcolm S. Thaler, (2018), ECG – Tot ce trebuie să ştii, Editura All.

Carti din aceeasi categorie