Fiat Iustitia Review Of Juridical Studies Nr 1 / 2017

Fiat Iustitia Review Of Juridical Studies Nr 1 / 2017

Autor(i): Universitatea Crestina Dimitrie Cantemir- Cluj Napoca

40 lei

Revista FIAT IUSTITIA este o publicatie stiintifica a Facultatii de Drept din Cluj-Napoca a Universitatii Crestine „Dimitrie Cantemir” din Bucuresti. Revista are o ritmicitate de aparitie de doua numere pe an, primul numar al revistei aparand in anul 1996. Paginile revistei gazduiesc preponderent articole din domeniul stiintelor juridice, pe doua sectiuni principale – drept public si drept privat, dar si studii interdisciplinare din domenii socio-umaniste precum sociologia, psihologia, istoria, filosofia sau politologia.

Publicarea variantei electronice a revistei se face in sistem liber acces pe internet. Limbile in care autorii pot publica texte sunt engleza, franceza si romana. Nu se percepe o taxa pentru publicarea articolelor. Revista Fiat Iustitia este indexata in bazele de date EBSCO, RePEc, OAJI și CEEOL.

Carti din aceeasi categorie