Drept international public. Editia a  IV-a revizuita

Drept international public. Editia a IV-a revizuita

Autor(i): Coman Florian , Gal Eva

59 lei

cumpara Introdu numarul si te sunam noi
Cursul de fața, intitulat DREPT INTERNAȚIONAL PUBLIC, revazut și actualizat, este destinat studenților facultaților de drept și masteranzilor de la cursurile de profil. El incearca sa abordeze principalele instituții ale dreptului internațional public, tratate intr-o asemenea maniera, incat, sa fie pe ințelesul tuturor. Manualul are și o serie de anexe, care vin in sprijinul și in completarea datelor din cuprinsul capitolelor. Actualizarea tuturor aspectelor privind aderarea Romaniei la Uniunea Europeana, la Pactul Nord Atlantic, actualizarea conținutului unor tratate internaționale și a altor instrumente juridice, s-a realizat tocmai pentru a-i coferi manualului ancorarea in tumultul vieții internaționale.

Carti din aceeasi categorie