Culegere de teste pentru examenul de licenta

Disponibilitate: rezervare

Culegere de teste pentru examenul de licenta

Ed. coord. de(i): Fodor Elena-Mihaela

Autor(i): Culda Sidonia , Livia-Florina Labo , Mihnea-Dan Radu , Camelia Reghini , Ilie Urs , Vasiu Ioana

25 lei

Examenul de licenta reprezinta finalizarea legala, dar si profesionala a primului ciclu de instruire universitara.

Intelegerea disciplinelor de drept civil si drept penal studiate se intregeste pe parcursul anilor de studiu prin legaturile dintre discipline care contribuie toate la intelegerea regulilor de baza ale sistemului national de drept. Apare astfel necesara o evaluare finala a cunostintelor acumulate potrivit planului de invatamant.

Lucrarea Culegere de teste pentru examenul de licenta a fost conceputa ca un sprijin pentru autoevaluarea absolventilor. Bazate pe tematica specifica examenului de licenta, intrebarile au in vedere cele mai recente modificari legislative, urmarind sa realizeze o pregatire pentru proba scisa a examenului de licenta, dar si pentru examenele de intrare in profesiile juridice sau integrarea imediata in exercitarea unor calificari care nu necesita o asemenea selectie.

Coordonator,
Conf. univ. dr. Elena-Mihaela Fodor