Analiza economica-financiara. Studii de caz. Teste grila. Editia a II-a

Analiza economica-financiara. Studii de caz. Teste grila. Editia a II-a

Autor(i): Matei Nicoleta Cristina , Luminita Horhota , Marin Tole

21 lei

cumpara Introdu numarul si te sunam noi

Lucrarea de faţă este destinată atât studenţilor, cât şi managerilor şi specialiştilor în domeniul economic. Prin modul în care a fost concepută, culegerea are un pronunţat caracter pragmatic, ţinând seama că toate noţiunile teoretice şi metodologice sunt aplicabile în practică prin intermediul unor studii de caz elaborate astfel încât să conţină elementele necesare unor analize complexe.
În contextul schimbărilor frecvente din mediul economico-financiar şi social contemporan, specialiştii în domeniu trebuie să posede cunoştinţe diverse, pentru a fi capabili să elaboreze un diagnostic bine structurat al afacerii în cadrul căreia îşi desfăşoară activitatea. Pe baza concluziilor formulate în aceste studii, managerii pot decide în cunoştinţă de cauză şi, prin urmare, vor alege soluţiile optime, care asigură creşterea performanţelor şi a competitivităţii firmei, pe fondul dinamicii accentuate impuse de economia cunoaşterii, de Uniunea Europeană şi, nu în ultimul rând, de globalizare.

Carti din aceeasi categorie