Administratie publica .Teste grila pentru examenul de licenta.

Cod: 10595

ISBN: 978-606-26-0590-2

Editura: Editura Pro Universitaria

Data aparitiei: 08-2016

Colectia: Cursuri universitare

Pagini: 182

Format: A5

Disponibilitate: rezervare

Administratie publica .Teste grila pentru examenul de licenta.

Autor(i): Agata Mihaela Popescu , Tomescu Mădălina

28 lei

Prezenta Lucrare se adreseaza studentilor programului de studii universitare de licenta „Administratie Publica” din cadrul Facultatii de Stiinte Juridice si Administrative a Universitatii Crestine „Dimitrie Cantemir”, reprezentand un indrumar ca mijloc de verificare a cunostintelor. Testele au la baza tematica examenului de licenta la disciplinele „Drept administrativ – partea generala, Drept administrativ – partea speciala, Contencios administrativ si Deontologia functionarului public”. La fiecare sesiune de examene de licenta, comisia isi rezerva dreptul de a introduce si alte intrebari grila (conform tematicii), in afara celor continute in aceasta lucrare. Ca urmare, va rugam sa aveti in vedere si acest aspect.

Carti din aceeasi categorie